Trwa otwarta rejestracja na HotZlot 2013.
Chęć udziału może zgłosić każdy kto posiada konto w
portalu dobreprogramy.pl

Nocleg

Wrocław obfituje w najprzeróżniejsze możliwości noclegowe na każdą kieszeń. Znaleźć można zarówno tanie hostele, jak i hotele o zróżnicowanym standardzie. Listę dostępnych opcji można sprawdzić w jednym z serwisów rezerwacyjnych np. Rezerwuje.pl.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku hosteli cena zależna jest zwykle od liczby osób, natomiast w hotelach ceny pokoi 1-osobowych zwykle nie różnią się wiele od 2-osobowych. Stąd też decydując się na hotel warto zarezerwować pokój wspólnie z innym uczestnikiem HotZlotu.

Poniżej lista kilku przykładowych obiektów w dobrych cenach:

Hostel DW Piast

Najtańszy tego typu obiekt we Wrocławiu, dogodnie zlokalizowany obok Dworca Głównego PKP i PKS. Cena miejsca w pokoju wieloosobowym wynosi zaledwie 20 — 28 zł. Niestety jakość jest adekwatna do ceny.

DW Piast

Hostel Mleczarnia

Hostel Mleczarnia wyróżnia się klimatycznym, staroświeckim wystrojem wnętrz, sympatyczną obsługą, a także miłą, prawdziwie hostelową atmosferą. Atutem obiektu jest również lokalizacja w sąsiedztwie Rynku. Koszt noclegu wynosi od 35 do 45 zł za osobę.

Hostel Mleczarnia

Chopper Hostel

Chopper hostel wyróżnia się niepowtarzalnym stylem oraz atrakcyjną relacją jakości do ceny. Jest też zlokalizowany w pobliżu Rynku. Koszt noclegu wraz ze śniadaniem wynosi od 35 do 60 zł za osobę. Niestety choć jest to stosunkowo nowy obiekt to już mocno oblegany, więc ciężko o miejsca.

Chopper Hostel

Absynt Hostel

Atutem hostelu Absynt są lokalizacja w pobliżu Rynku, energetyczny wystrój i umiarkowana cena wynosząca od 25 do 70 zł za osobę. W ofercie jest też kilkanaście apartamentów (od 2 do 6 osób) w cenach od 180 do 300 zł.

Absynt Hostel

Ibis Budget Stadion*

Dawniej: Hotel Etap Stadion. Jest to bodaj najtańszy hotel we Wrocławiu – 2-osobowy pokój ze śniadaniami można wynająć tu już za 89 zł (133 zł ze śniadaniami). Minusem obiektu jest znaczna odległość od centrum (7 km), można jednak dojechać doń bez problemu komunikacją miejską.

Hotel Etap

Campanile Wrocław Stare Miasto**

Stosunkowo niedrogi hotel, o przyzwoitym standardzie, zlokalizowany w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, choć paradoksalnie nie najlepiej skomunikowany. Korzystając z Rezerwuje.pl można znaleźć oferty pokoi 2-osobowych już za 109 zł (niestety bez śniadań).

Hotel Campanile Wrocław Stare Miasto

Campanile Wrocław Centrum***

Zlokalizowany obok dworców PKP i PKS, tuż przy ul. Sieradzkiej skąd będzie odjeżdżał hotzlotowy autokar. Dodatkowym atutem jest położony raptem 100 m obok wrocławski Aquapark. Korzystając z Rezerwuje.pl można znaleźć oferty pokoi 2-osobowych już za 176 zł (bez śniadań) / 192 zł (ze śniadaniami).

Hotel Campanile Wrocław Centrum

Europejski Silfor Premium***

Hotel, którego zaletą jest również lokalizacja w pobliżu Dworców PKP i PKS. Standardowe ceny są trochę wygórowane, korzystając z systemów pośrednictwa rezerwacji można jednak trafić na oferty pokoi 2-osobowych za 184 zł (bez śniadań) / 234 zł (ze śniadaniami).

Hotel Europejski Silfor

Uwaga! Ceny i dostępność miejsc ulegają częstym zmianom.

A jak poruszać się we Wrocławiu? Połączenia komunikacji miejskiej można łatwo wyszukać korzystając z serwisu JakDojade.pl. Koszt 30-minutowego biletu na wszystkie linie wynosi 3 zł (normalny) / 1,50 zł (ulgowy). Bilety można nabyć w automatach zlokalizowanych na przystankach (płatność kartą lub gotówką) oraz w tramwajach i autobustach (płatność tylko kartą). Dostępne są również bilety 24-godzinne w cenach 11 zł (normalny) / 5,5 zł (ulgowy). Szczegóły znaleźć można na stronach wrocławskiego MPK.

Aktualizowano 18.06.2013 r.

 
Zobacz relacje z lat: 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007